![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
So, I was wondering...I really like making my jams, and i make quite nice ones. They're labor intensive as I don't use pectins,meaning less sugar,more flavor,and alot more labour. So, what would you pay for an 8oz jar of various jams,using local fruit as much as possible?
Also, 16 oz salsas?
Also, 16 oz salsas?